Artemide

Category
lampy, Producenci

ArtemideFirma Artemide, założona w latach 60. XX wieku, jest jedną z najbardziej znanych marek oświetlenia na świecie. Znana z filozofii “The Human Light”. Założona w 1960 roku przez Ernesto Gismondi firma Artemide ma siedzibę w Pregnana Milanese we Włoszech i działa za pośrednictwem 24 niezależnych spółek.  Sieć dystrybucji obejmuje 55 markowych salonów w głównych miastach na całym świecie. Produkty firmy są dystrybuowane w 98 krajach. Posiada ona pięć fabryk we Włoszech, Francji, Węgrzech i Kanadzie, dwie huty szkła i jedno centrum badawczo-rozwojowe wspierające przez laboratoria prototypowe i wykonujące przełomowe testy.

 

Grupa Artemide zatrudnia obecnie ponad 750 pracowników, w tym 60 zaangażowanych w badania i rozwój, a zatem potwierdza kluczową rolę innowacji w sukcesie Grupy. W Artemide badania technologiczne, współpraca z wybitnymi architektami, a także badania socjokulturowe były od samego początku podstawą innowacyjnych projektów zdolnych oświetlić przyszłość z niezrównaną siłą.

Firma złożyła wiele patentów na wynalazki na czasie rozwoju  innowacyjnych rozwiązań technologicznych, mechanicznych i optoelektrycznych (10 patentów złożonych w samym 2016 roku). Artemide przyczynił się do historii międzynarodowego designu dzięki produktom takim jak Eclisse (1967, od Vico Magistretti), Tolomeo (1989, od Michele De Lucchi i Giancarlo Fassina), Pipe (2004, od Herzog & De Meuron) i IN-EI Kolekcja (2014, Issey Miyake), wszystkie pokazane podczas Compasso D’oro Awards.

 

Lampy Artemide są uznawane na poziomie międzynarodowym za ikony współczesnego designu; są wystawiane w większości muzeów sztuki współczesnej i kolekcji designu.  Marka Artemide zawsze współpracowała z najbardziej znanymi międzynarodowymi projektantami i aktywnie promuje warsztaty ze szkołami projektowania, aby znaleźć najlepsze młode talenty. W dążeniu do innowacji Artemide nawiązał współpracę z wybitnymi uniwersytetami włoskimi i międzynarodowymi.

 

Dziś kolekcje Artemide wnoszą unikalną mieszankę wartości: podejście do ludzkiego i odpowiedzialnego światła idzie w parze z designem i materiałem savoir faire, łącząc technologię nowej generacji ze starożytnymi mądrościami, co stanowi doskonały wyraz zrównoważonego projektowania.

 

 

Strona producenta: artemide.com

preloader