Ariostea

Ariostea to producent wysokiej jakości okładzin ściennych i podłogowych – od wielkoformatowych spieków kwarcowych, po płyty gresowe o zróżnicowanych wymiarach i wykończeniach. Trzy czynniki – ogromna dbałość o środowisko naturalne, nowoczesna i opatentowana przez markę technologia oraz niezmiennie wysoka jakość wszystkich produktów Ariostea, umacniają pozycję marki na światowym rynku kamieniarskim i są gwarancją jakości i trwałości na lata.

Skrupulatnie opracowanie wzory i wykończenia oferowane przez markę pozwalają na reinterpretację niektórych z najrzadszych i drogocennych kamieni naturalnych, bez naruszania ich naturalnych zasobów oraz na polepszenie ich parametrów technicznych, a także ich rozpowszechnienie. Główne atuty wyrobów sygnowanych przez logo Ariostea to wyjątkowa funkcjonalność, higiena, bezpieczeństwo i ogromna trwałość, ciesząca oko przez długie lata. Wyłącznie najlepsze surowce naturalne i mineralne, pod okiem profesjonalistów, zamieniają się w powierzchnie ceramiczne gotowe ozdobić każdą przestrzeń zewnętrzną oraz wewnętrzną, publiczną, jak i prywatną. Uniwersalność kolekcji jest zapewniona przez bogatą ofertę wzorów i wykończeń płyt, a także przez różne rozmiary proponowane przez markę. Wielkoformatowe spieki kwarcowe, występujące w rozmiarach 150×300 cm oraz 100×300 cm, wykończone są na wzór drewna, cementu, żywicy, kamienia naturalnego oraz marmuru. Dostępny w katalogach gres, oprócz szerokiej gamy rozmiarów, do powyższych wykończeń dokłada również wzór gliny i gładkich powierzchni.

Powstałe w wyniku wielu nowoczesnych procesów technologicznych – między innymi poddawane bardzo wysokiemu ciśnieniu i wypalaniu w 1300°C, płyty marki Ariostea, to ekstremalna jednorodność wzoru i materiału. Brak porowatości zapewnia bardzo łatwe czyszczenie i wysoki poziom higieny oraz odporność na temperatury (wysokie i niskie) i powstawanie wszelkiego rodzaju odbarwień.

Strona producenta: www.ariostea.it