Cristal & Bronze

Cristal and Bronze

Cristal&Bronze to marka produkująca luksusową armaturę łazienkową i akcesoria, założona w 1937 roku w Paryżu. Elementy armatury tworzone są przy pomocy tradycyjnych ręcznych technik obróbki metalu i kryształu czerpiąc z dorobku francuskich mistrzów rzemieślnictwa.  Fabryki/warsztaty marki umiejscowione są w średniowiecznym podparyskim miasteczku Château-Landon – to tam od 85 lat tworzone są luksusowe baterie łazienkowe i akcesoria w oparciu o rygorystyczne standardy techniczne, środowiskowe i jakościowe. Produkty marki słyną z nieskazitelnej jakości, perfekcji wykonania, bezkonkurencyjnej trwałości i doskonałych powłok wykończeniowych – od złoceń po patynowanie.

Marka znana jest z ikonicznych projektów, takich jak kolekcja armatury Cygne Ailé z kolekcji Heritage, która zdobi wszystkie luksusowe łazienki w hotelu Ritz. Cristal&Bronze tworzy również armaturę w stylu nowoczesnym.  Modna i elegancka bateria umywalkowa Céleste wyposażona jest w oryginalne szklane gałki, tworzone ręcznie techniką wydmuchiwania przez utalentowanych mistrzów szklarskich ze słynnego Verreries de Bréhat. W ofercie tej prestiżowej marki znajdziemy szeroką gamę akcesoriów w różnych stylach i wiele dodatków: wieszaki na ręczniki, lustra, atomizery perfum, mydelniczki i wiele innych. Wszystkie są wykonane z szlachetnych materiałów, takich jak mosiądz, kryształ cięty lub obsydian.

Cristal&Bronze współpracuje z wieloma biurami architektonicznym i projektantami wnętrz na całym świecie wyposażając jachty, apartamenty, ale przede wszystkim luksusowe hotele, pośród których znajduje się wspomniany wcześniej paryski i londyński Ritz, le Bristol, Shangri-La, Four Seasons Hôtel Georges V, Le Meurice i wiele innych prestiżowych hoteli na świecie.

Kolekcja armatury Heritage to symbol francuskiej elegancji i przepychu, któremu towarzyszą wyjątkowe materiały, szlachetne złoto, rzeźbione detale i zdobienia, szlifowane wielobarwne kryształy. Baterie umywalkowe, prysznicowe, wannowe i akcesoria kolekcji to ikony, symbole ponadczasowego luksusu, które spotkać można w najbardziej prestiżowych hotelach i rezydencjach na świecie.

Kolekcja Classique to kwintesencja wielkomiejskiego paryskiego szyku. Jest ona nieco bardziej stonowana w  kompozycjach kolorystycznych dodatków, rzeźbień i zdobień od słynnej kolekcji Heritage. W kolekcji dominują złote i niklowe wykończenia, które idealnie współgrają ze stonowanym przezroczystym rzeźbionym kryształem lub elegancką czernią obsydianu.

TraditionnelDzięki uporządkowanym liniom, symetrii i stonowanej kolorystyce styl Art Deco przenika do świata kąpieli. Kolekcja Traditionnel to smak elegancji lat 20. ubiegłego wieku w postaci chromowanych i niklowanych baterii łazienkowych, czy kryształowych akcesoriów, czy obsydianowych detali.

Contemporain   Proste kształty i minimalistyczne barwne dekory uchwytów idealnie wkomponują się w design nowoczesnej łazienki.

Każda seria armatury Cristal&Bronze to kolekcja kompletna pozwalająca w pełni wyposażyć łazienkę, pokój kąpielowy czy spa w baterie umywalkowe, prysznicowe, wannowe, akcesoria takie jak słuchawki prysznicowe, węże prysznicowe, ale też kubki, szczotki wc, uchwyty do papieru, szczoteczek, atomizery do perfum.

Rząd francuski uhonorował markę tytułem „Entreprise du Patrimoine Vivant” (Przedsiębiorstwo żywego dziedzictwa) dla „Maîtres Robinetiers de France” na okres kolejnych 5 lat.

Strona producenta: www.cristal-et-bronze.com

Ładowanie obrazów