La murrina

La murrinaLa murrina to włoska marka high end projektująca i produkująca lampy ze szkła Murano. Firma działa na rynku luksusowego wyposażenia wnętrz łącząc tradycję, design i technologię. Historia marki rozpoczęła się w latach 60 w Murano, gdzie grupa mistrzów szklarskich zaczęła tworzyć unikatowe lampy z dmuchanego szkła w niewielkim piecu. W 1974 roku firma przeszła na własność rodziny z Mediolanu specjalizującej się w produkcji oświetlenia ze szkła i metalu. Zmiana ta zaowocowała zarejestrowaniem znaku towarowego la murrina, a kolekcje zyskały renomę na całym świecie.
Od 2000 roku La murrina wkroczyła na rynek światowego designu z kolekcjami designerskiego oświetlenia, które stworzone zostały dzięki współpracy ze znanymi projektantami i architektami. Od tamtej pory marka miała zaszczyt pracować z: Matteo Thun, Denis Santachiara, Luca Scacchetti, Sottsass Associati, Karim Rashid, Simone Micheli, Marco Piva i wieloma innymi wybitnymi nazwiskami na scenie międzynarodowego designu.

Ręcznie formowane szkło Murano jest głównym bohaterem każdego projektu i każdej kolekcji la Murrina.
W zabytkowej hucie szkła La murrina nadal produkowane są ręcznie pojedyncze egzemplarze lamp i żyrandoli, które w ten sposób stają się ekskluzywne i niepowtarzalne. Każdy egzemplarz jest ręcznie grawerowany, aby zagwarantować autentyczność i wysoką jakość produktu. znak towarowy, który poświadcza, że wyroby szklane wykonane są na wyspie Murano.

Kolekcje marki: L’amour, Selected, Bespoke, czy Daily łączą zdolności rzemieślnicze mistrzów ze współczesnymi technologiami i innowacyjnymi projektami: alchemią, dmuchaniem szkła, materiałami barwiącymi, teksturami i sztuką. La murrina oferuje również bogaty katalog produktów zaprojektowanych specjalnie dla sektora komercyjnego-hotelarskiego, a w szczególności linię produktów modułowych, zaprojektowanych tak, aby przybierały dowolny kształt, rozmiar i profil w oparciu o proste moduły. Zespół specjalistów marki pomaga najbardziej wymagającym klientom i projektantom w realizacji każdego rodzaju projektu, dobierając najbardziej odpowiednie materiały do potrzeb projektu.

Strona producenta: www.lamurrina.com

Ładowanie obrazów