Flou

FlouMarka Flou, założona w 1978 roku przez Rosario Messinę, rozpoczęła swoją działalność od wprowadzenia na rynek Nathalie, pierwszego nowoczesnego łóżka tekstylnego z całkowicie zdejmowanym pokryciem. Obecnie firma oferuje gamę produktów „total living”, których celem jest zapewnić dobre samopoczucie, doskonałość wzornictwa i jakość Made in Italy.
Wysoka jakość łóżek i mebli Flou wynika nie tylko z użycia najwyższej jakości materiałów, ale przede wszystkim z doskonałego wzornictwa. W ciągu czterdziestu działalności marka tworzyła we współpracy z najwybitniejszymi postaciami międzynarodowego wzornictwa, w tym z Vico Magistretti.  Dzięki innowacyjnej idei „kultury snu” oraz inwestycjom w badania i rozwój, Flou zdobyło pozycję niekwestionowanego lidera branży na świecie z siecią dystrybucyjną w 50 krajach.
Łóżka Flou są prawdziwymi ikonami designu i nieprzypadkowo stanowią obowiązkowy eksponat każdego muzeum lub wystawy poświęconej wzornictwu przemysłowemu. Obecnie Flou oferuje ponad 40 modeli łóżek i bogate kolekcje kompleksowego wyposażenia wnętrz: począwszy od łóżek pojedynczych, podwójnych lub rozkładanych, po sofy i kanapy z szerokim wachlarzem możliwości dostosowania do potrzeb klienta dzięki gamie wykończeń z różnych rodzajów drewna i tkanin. Kolekcje produktów obejmują również innowacyjne materace, poduszki, a nawet pościel do łóżek i sof w wielu kolorach i wzorach, stoliki nocne, komody, konsole, fotele i inne elementy wyposażenia sypialni, salonu i ogrodu (meble ogrodowe).

Total Body to innowacyjny system opracowany przez Flou zawierający szereg elementów, które w połączeniu zapewniają maksymalny poziom komfortu podczas snu. Dzięki zaawansowanym badaniom, wykorzystaniu nowych materiałów i innowacyjnych procesów technologicznych, Flou może dziś zaprezentować nowatorskie materace, poduszki, kołdry i zestawy pościeli, które są zaprojektowane tak, aby uwzględniać wszystkie aspekty snu, prawidłową pozycję ciała, mikroklimat i poprawę krążenia krwi podczas snu. Dzięki łatwej eliminacji toksyn, system Total Body pozwala organizmowi na szybszy powrót do zdrowia po urazach i stresie, ułatwiając regenerację energii niezbędnej do stawienia czoła nowemu dniu.

Marka Flou może poszczycić się wieloma nagrodami i wyróżnieniami, jak chociażby dwie nagrody „Compasso d’Oro” przyznane przez ADI – Associazione per il Disegno Industriale (Włoskie Stowarzyszenie Wzornictwa Przemysłowego) – w 2004 i 2020 roku. W 2004 r. firma Flou otrzymała nagrodę ADI Compasso d’Oro za całokształt działalności marki w branży meblarskiej, a w szczególności za doskonałość produktów i wzmacnianie reputacji włoskiego wzornictwa na całym świecie. Kolejną nagrodę ADI Compasso d’Oro przyznano marce w 2020 roku za ikoniczne łóżko Natalie, zaprojektowane przez Vico Magistretti w 1978 roku. W 2021 roku działalność Flou została uhonorowana prestiżową nagrodą „Premio Leonardo Qualità Italia 2019”.

Elegancja, harmonia, urok, ale nade wszystko komfort: produkty Flou są wynikiem poszukiwań estetycznych i funkcjonalnych, wellness i jakości, aby wnieść do wnętrz piękno i harmonię. Chociaż marka Flou słynie z produkcji luksusowych łóżek (Angle, Gaudì, Majal), w ofercie marki znajdziemy sofy (Gaudì) i kanapy modułowe (FioccoMyplace, Olivier), fotele (Pierre), pufy, kompletne systemy garderoby, komody, szafki, stoliki, tapicerowane meble ogrodowe, a także kołdry i bieliznę pościelową.

Strona producenta: www.flou.it

Ładowanie obrazów